معرفی بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران

بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران
آنچه می خوانید...

بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران – بزرگ‌ ترین مفصل در بدن ما زانو است که می‌ تواند ران و ساق پا را به یکدیگر وصل کند. زمانی‌ که می‌ ایستید وزن شما روی زانو قرار می‌ گیرد و به‌ همین خاطر بسیاری از دردهای زانو ناشی از روند زندگی روزمره هستند. امروزه جراحی تعویض مفصل زانو بسیار شایع است و با توجه به شرایط فرد انجام می‌ شود. اگر از درد زانو رنج می‌ برید در این مطلب از سایت دکتر فرهاد شهبازی همراه ما باشید تا با بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران آشنا شوید.

 

در چه مواردی باید به فوق تخصص یا جراح زانو مراجعه کرد؟

پیش‌ از آن‌ که در مورد حیطه تخصصی پزشکان ارتوپد صحبت کنیم لازم است این تخصص را به‌ خوبی بشناسید. یکی از علوم جراحی ارتوپدی است که روی اندام‌ های حرکتی مثل مفصل، استخوان، عضلات و ستون فقرات صورت می‌ گیرد. بسیاری از مشکلات اندام‌ های حرکتی نیاز به عمل جراحی ندارند و پزشک می‌ تواند با مهارت خود بیماران را کاملاً درمان کند؛ بنابراین باید بدانید زمانی‌ که در اندام‌ های حرکتی شما مشکلی ایجاد می‌ شود یا دردی احساس می‌ کنید باید سریعاً به متخصص یا جراح ارتوپد مراجعه کنید.

 

دلیل درد زانو چیست؟

مفصل زانو از بخش‌ های اصلی مثل استخوان، تاندون‌ ها، رباط ها و غضروف میان مفصلی تشکیل می‌ شود. آسیب در هر کدام از این بخش‌ ها باعث می‌ شود که فرد برای حرکت مشکل داشته باشد و دردی را در بخش زانو احساس کند. اکثر این ناراحتی‌ ها پس‌ از چند روز برطرف می‌ شوند اما در برخی موارد نیز درد شدت بیشتری پیدا می‌ کند و باید حتماً مورد بررسی قرار بگیرد‌. اگر با احساس درد در زانو سریعاً به پزشک مراجعه شود، از مشکلات جدی جلوگیری خواهد شد. در ادامه تنها بخشی از مشکلات زانو را بررسی می‌ کنیم تا شما بدانید مشکلات زانو در چه مواردی ایجاد می‌ شوند.

پارگی مینیسک زانو
سیاری از ورزشکاران پرتحرک دچار پارگی رباط صلیبی و پارگی مینیسک می‌ شوند اما این اتفاق ممکن است برای هر فردی که تحرک و فعالیت سنگین و زیادی دارد نیز رخ دهد. اصلاً لازم نیست نگران پارگی مینیسک زانو باشید؛ زیرا پزشک حاذق می‌ تواند به‌ راحتی آن را درمان کنند.

در رفتگی زانو
علت اصلی در رفتگی زانو سوانح مختلفی است که در طی آن استخوان‌ های موجود در زانو از جایگاه اصلی خود خارج می‌ شوند. در چنین حالتی فرد درد بسیار زیادی را در اطراف زانو خواهد داشت‌. به‌ حدی که حرکت دادن پا برایش کاملاً سخت و غیر ممکن است.

آرتروز
یکی از بیماری‌ های مفصلی بسیار مزمن که به‌ خاطر التهاب در مفاصل ایجاد می‌ شود، آرتروز است. بیماران مبتلا به آرتروز در ناحیه مفصل غضروف ندارند و همین امر باعث می‌ شود که استخوان‌ ها با یکدیگر برخورد کنند و سایش ایجاد شود. اگر در طول شبانه‌ روز از این مفاصل بیشتر استفاده شود، فرد درد و تورم بیشتری در این ناحیه خواهد داشت. آرتروز می‌ تواند در بخش‌ های مختلف بدن مثل دست‌ و پا، زانو، پهلو، گردن یا ستون فقرات ایجاد شود؛ اما شایع‌ ترین آن در زانو است. این مشکل به‌ راحتی توسط بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران درمان خواهد شد.

روماتیسم مفصلی
روماتیسم مفصلی یک نوع بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم دفاعی بدن فرد بخش‌ های مختلف و بافت‌ ها را با خود بیگانه می‌ داند و به آن‌ ها حمله می‌ کند. در واقع روماتیسم می‌ تواند سیستم ایمنی بافت بدن را کاملاً از بین ببرد و با تأثیری که روی پوشش مفاصل می‌ گذارد در آن‌ ها تورم ایجاد می‌ کند. به‌ همین خاطر پس‌ از مدتی بیمار درد بسیار شدیدی را احساس خواهد کرد. در این شرایط معمولاً با گذشت زمان بیماری پیشرفت کرده و علایم آن افزایش پیدا می‌ کند. زمانی‌ که به پزشک مراجعه می‌ کنید علایم بالینی بررسی می‌ شود و تست‌ های آزمایشگاهی می‌ توانند تشخیص را سرعت بخشند.

شکستگی استخوان زانو
زمانی‌ که آسیب بسیار جدی به استخوان زانو وارد شود، ممکن است هر کدام از استخوان‌ ها دچار شکستگی شوند. معمولاً در چنین شرایطی اغلب استخوان کشکک و کاسه‌ زانو آسیب می‌ بینند. توسط بهترین جراح ارتوپد این مشکل کاملاً قابل درمان است.

در رفتگی و یا نیمه در رفتگی کشکک زانو
در رفتگی یا نیمه در رفتگی کشکک زانو در اثر عوامل زیادی ایجاد می‌ شود. مثلاً اگر فرد نتواند به‌ درستی راه برود یا حتی یکسری مشکلات که از بدو تولد در این بخش وجود داشته از دلایل اصلی آن هستند. زمانی‌ که این اتفاق در کشکک زانو ایجاد می‌ شود، علاوه‌ بر درد بسیار شدید، به‌ خاطر وجود تورم این ناحیه بزرگ و کبود می‌ شود.

بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران
بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران

چگونه بهترین جراحی تعویض مفصل زانو در تهران را انتخاب کنیم؟

در سراسر کشور به‌ خصوص تهران پزشکان و متخصصان زیادی با تجربه و تخصص خود به شما بیماران عزیز کمک می‌ کنند تا هر چه زودتر سلامت خود را بدست آورید؛ اما حضور تعداد بسیار زیادی از پزشکان حاذق باعث شده‌ است که هنگام مراجعه به آن‌ ها کمی سردرگم شوید و انتخاب برایتان سخت باشد. در اولین مرحله پیش‌ از آن‌ که مراجعه حضوری داشته باشید، لازم است در فضای مجازی در مورد پزشک موردنظر جستجو کنید و مدارک و سوابق حرفه‌ ای پزشک را در نظر بگیرید. همچنین نظرات بیمارانی که قبلاً به ایشان مراجعه کردند تا حد بسیار زیادی به شما کمک خواهد کرد. اگر پیش‌ از مراجعه حضوری تحقیق درستی انجام داده باشید و در این مورد اطلاعات کافی کسب کنید، برای روند درمان به‌ راحتی می‌ توانید به پزشک خود اطمینان کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. همان‌ طور که می‌ دانید زانو یک بخش حساس از بدن هر فرد است که معمولاً برای جراحی آن کمی باید سخت گرفت و بهترین پزشک را انتخاب کرد. پیش‌ از آن‌ که جراح تعویض مفصل زانو را انتخاب کنید موارد زیر را حتماً به‌ خاطر داشته باشید.

مدرک و تحصیلات جراح
پیش‌ از مراجعه لازم است سوابق تحصیلی جراح موردنظر خود را بررسی کنید. در این بررسی باید توجه به محل تحصیلات دانشگاهی، مدرک دانشگاهی و گواهی‌ نامه های بین‌ المللی داشته باشید. همچنین جراح شما باید دارای مجوز رسمی باشد. تا حد زیادی فعالیت مستمر در انجمن‌ های ایرانی یا بین‌ المللی اهمیت دارد. برای اطلاع از این موارد می‌ توانید از سایت رسمی پزشک استفاده کنید یا مراجعه حضوری به مطب داشته باشید.

بررسی میزان تجربه جراح زانو
تعداد جراحی هایی که پزشک در طول سال انجام داده نیز یک معیار سنجش خوب برای تجربه ایشان خواهد بود. جراحانی که تعداد زیادی عمل جراحی تعویض مفصل زانو در طول سال انجام می‌ دهند، احتمال موفقیت در جراحی‌ های بعدیشان بیشتر است.

میزان آشنایی با روش های نوین جهان
همان‌ طور که ذکر شد تجربه یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب جراح است اما جراح باید بتواند با روش‌ های نوین جراحی مشکلات حیطه تخصص خود را درمان کند. امروزه بسیاری از جراحی‌ ها با روش‌ های مختلف توسط دستگاه‌ های گوناگون انجام می‌ شوند که جراحان باید بتوانند با جدیدترین متدهای روز دنیا همگام باشند.

رضایت بیماران قبلی فوق تخصص زانو
زمانی‌ که به سایت‌ های نوبت دهی یا صفحات اجتماعی جراح موردنظر خود مراجعه می‌ کنید قطعاً با نظرات و کامنت های بیماران زیادی مواجه خواهید شد. نظرات مثبت این بیماران می‌ تواند به شما کمک کند تا با اطمینان بیشتری به جراح خود اعتماد کنید.

بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران
بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران

مراجعه به پزشک

روش‌ هایی که در مطالب فوق ذکر شد به شما کمک می‌ کند تا بتوانید بهترین جراحی تعویض مفصل زانو در تهران را انتخاب کنید و با خیال راحت روند درمان خود را زیر نظر ایشان بگذرانید. دکتر فرهاد شهبازی جراح ارتوپدی و متخصص جراحی مفصل زانو با تجربه بسیار زیاد در زمینه جراحی تعویض مفصل زانو و بهره مندی از روش های نوین درمان می توانند روند بهبودی شما را سرعت بخشند. همچنین می توانید نظر بیماران ایشان را جویا شوید تا با اطمینان و اعتماد بیشتری مراجعه کنید. برای دریافت نوبت ویزیت حضوری کافیست با شماره های درج شده در این سایت تماس بگیرید.

دکتر فرهاد شهبازی

جراح ارتوپدی
متخصص جراحی مفصل زانو

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x